Java Developer? Przejdź na wyższy poziom wiedzy 🔥💪  Sprawdź

Team Leader? Podnieś efektywność swojego zespołu 👌 Sprawdź

SoftwareSkill logo

SoftwareSkill.pl to trójka Developerów. Prowadzimy miejsce w sieci, w którym dzielimy się doświadczeniami w programowaniu.

Napisz do nas: kontaktsoftwareskill.pl

Piotr Pelczar

Piotr Pelczar

Senior Software Engineer

Jako inżynier pracowałem zarówno dla startupów oraz dużych organizacji: UBS, Euro Bank, Samsung Electronics.

Traktując programowanie jako swoją pasję od zawsze lubiłem dyskutować o programowaniu, dzielić się zdobytą wiedzą i przede wszystkim być nauczanym przez osoby bardziej kompetentne ode mnie.

Na studiach współtworzyłem Studenckie Koło Naukowe IPIJ (Inżynierii Programowania i Inżynierii Językowej), potem występowałem na lokalnych meetupach, w organizacjach współtworzyłem w ramach Klub Książki IT.

Zdecydowałem się założyć bloga SoftwareSkill.pl, aby podzielić się zdobytym doświadczeniem, pokazać moje pragmatyczne podejście do wytwarzania oprogramowania dobrej jakości oraz oprogramowania production ready.

Oprócz dzielenia się wiedzą stale powiększam swój warsztat słuchając co mają do powiedzenia ludzie lepsi ode mnie. Interesuje mnie Domain-Driven Design, Clean Code, Software Craftsmanship.

Damian Rudczyk

Damian Rudczyk

Senior Java Developer

Od najmłodszych lat interesowałem się elektroniką i programowaniem. Już w wieku piętnastu lat, programowałem strony internetowe i aplikacje do rodzinnej firmy z branży nieruchomości. Programowanie stało się moją pasją i postanowiłem rozwijać się zawodowo w tym kierunku.

Wkrótce obroniłem tytuł Inżyniera i zacząłem komercyjną pracę jako programista. Przez lata, pracowałem w różnych technologiach i branżach. Tworzyłem oprogramowanie dla branży energetycznej, dla Polskiego Rządu. W moim portfolio znajdzie się również miejsce dla bardzo ciekawych projektów z branży komorniczej i finansowej.

Stale pogłębiam swoje programistyczne umiejętności, ucząc się od lepszych ode mnie. Zdecydowanie lubię dzielić się wiedzą, dlatego wspólnie z Piotrkiem stworzyliśmy inicjatywę SoftwareSill.pl – gdzie programiści pomagają programistom. Wyznaję zasadę, że kod powinno tworzyć się tak, aby był czytelny dla człowieka, a nie tylko dla maszyny. Fan Clean Code i Spring Framework.

Prywatnie szczęśliwy mąż oraz świeżo upieczony ojciec. W wolnych chwilach podróżuje, poznając wyjątkowo urokliwe miejsca.

 

Krzysztof Kądziołka

Krzysztof Kądziołka

Senior Java Developer/Software Architect/Team Leader

Zajmuję się programowaniem od blisko 20 lat, głównie w Java + JEE lub Spring (plus cały szereg powiązanych bibliotek, narzędzi, rozwiązań). Uczestniczyłem w projektach klasy Enterprise, dla takich sektorów jak utilities, rolnictwo, zdrowie czy bankowość.
 
Byłem team leaderem, architektem, konsultantem a nawet managerem jednak to bezpośredni udział w procesie wytwarzania oprogramowania jest tym co mnie 'kręci’ i napędza.
 
W swojej pracy spotkałem wielu fantastycznych ludzi, często lepszych ode mnie, od których bardzo dużo się nauczyłem. Doświadczam coraz bardziej tego, że trzeba się nieustannie rozwijać i uczyć od innych (nawet mniej doświadczonych).
 
Jestem fanem czystego i czytelnego kodu, pracy w parach, piramidy testów, BDD, ciągłego refaktorowania oraz 'kultury’ DevOps.  Duży nacisk kładę na wymianę wiedzy (wszelakiej) w zespole oraz zwiększanie jego kompetencji. Nie lubię pracować 'w ciemno’ i być tylko koderem (chcę dotknąć tego, co widzi i z czym pracuje użytkownik).
 
Prywatnie lubię jeździć na nartach i biegać, lubię grzebać w drewnie, pracuję w ogródku, wytwarzam zdrową żywność.